Альтернативні способи фіксації взяття КП

Аватар користувача
Alex67
Повідомлень: 466
З нами з: 05 квітня 2011, 20:23
Ім'я: Олексій
Авто: LR Defender 110
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Альтернативні способи фіксації взяття КП

Повідомлення Alex67 »

Пропозиція до роздумів від теоретика (:-)). NFC-мітка коштує зовсім недорого, вологозахищена і має унікальний код. На КП кріпиться мітка, друга - на авто і опечатується організаторами. Зчитувач - смартфон, точка вважається взятою якщо у заданому часовому проміжку зчитано мітка на авто - мітка на КП - мітка на авто. Нескладна програма для смартфона, яка одразу на старті - фініші зливає дані про зафіксовані КП. Не бийте ногами :-) Основний недолік - при такій організації не набувається досвіду корисного у змаганнях інших організаторів саме у контексті фіксації взяття точки.
як приклад
Олексій
max
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 1292
З нами з: 31 травня 2011, 18:55
Ім'я: Максим
Авто: паркет Сірко

Re: Альтернативні способи фіксації взяття КП

Повідомлення max »

Тут Олексій проблема в смартфонах. Айфони читалки немають, андроїди - хз.

Ото думав - чи не мож спаяти простеньку коробочку з RFTAG модулем читання спаяти, аля логер (такі для пташок на годівничках ставлять). Но ціни на самі модулі ... мякокажучи для нас нереальні (30-100 долярів). Опшем шоб почати думати про цю технологію - треба спонсора на 4-5 тис долярів.
Аватар користувача
Alex67
Повідомлень: 466
З нами з: 05 квітня 2011, 20:23
Ім'я: Олексій
Авто: LR Defender 110
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Альтернативні способи фіксації взяття КП

Повідомлення Alex67 »

Айфони читалку мають, це у них називається Apple Pay. https://uk.wikipedia.org/wiki/Apple_Pay
Поступово все більше андроідів теж мають, зокрема популярні недорогі планшети Nexus 7 та телефони Nexus 5
Окремі зчитувачі мають очевидну проблему - їх працездатність стає проблемою організатора, на відміну від працездатності улюбленого смартфона спортсмена :-). Я переконаний що за рік NFC стане таким самим стандартом у смартфонах як і Блютус. Але це не знімає питання чи такий метод реєстрації буде прийнятним для спорту :-)
Олексій
Аватар користувача
Alex67
Повідомлень: 466
З нами з: 05 квітня 2011, 20:23
Ім'я: Олексій
Авто: LR Defender 110
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Альтернативні способи фіксації взяття КП

Повідомлення Alex67 »

Ось список смартфонів що підтримують NFC
http://www.nfcworld.com/nfc-phones-list/
Для інших продається модуть підтримки за $40
Олексій
Аватар користувача
myshketer
Повідомлень: 2289
З нами з: 04 липня 2009, 13:35
Ім'я: Андрей
Авто: будка для гбо

Re: Альтернативні способи фіксації взяття КП

Повідомлення myshketer »

Есть еще такой вариант - QR-код. Один на машину, один на КП. Когда вешают КП, делают контрольное фото, чтобы обе метки попадали в кадр. Известны размеры меток, поэтому программа может вычислить расстояние до КП. Дальше участники смартфонами на трассе щелкают КП со своими машинами, результат вычисляется сразу. Организатору на финише нужно передать короткий пакет данных, в котором будет вся информация. Можно отдельно предоставить фото, для проверки. Программа в смартфоне, кроме обработки меток, может сразу записать координаты и время, для надежности.
Аватар користувача
Katonych
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 2951
З нами з: 29 серпня 2002, 11:02
Ім'я: Дмитрий
Авто: всякие разные недоприводные
Звідки: Мюнхен, Баварщина
Контактна інформація:

Re: Альтернативні способи фіксації взяття КП

Повідомлення Katonych »

myshketer писав:Когда вешают КП, делают контрольное фото, чтобы обе метки попадали в кадр. Известны размеры меток, поэтому программа может вычислить расстояние до КП. Дальше участники смартфонами на трассе щелкают КП со своими машинами, результат вычисляется сразу.
Точность будет ниже плинтуса, особенно учитывая 2D фотографию и соотв-но отсутствие стереоэффекта :roll:
Главная дорога та, по которой едет танк
Аватар користувача
myshketer
Повідомлень: 2289
З нами з: 04 липня 2009, 13:35
Ім'я: Андрей
Авто: будка для гбо

Re: Альтернативні способи фіксації взяття КП

Повідомлення myshketer »

Katonych писав: Точность будет ниже плинтуса, особенно учитывая 2D фотографию и соотв-но отсутствие стереоэффекта :roll:
Соотношение отрезков известной длины как раз задача для 2д :D
Неточность может и будет, надо пробовать...
max
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 1292
З нами з: 31 травня 2011, 18:55
Ім'я: Максим
Авто: паркет Сірко

Re: Альтернативні способи фіксації взяття КП

Повідомлення max »

Alex67 писав:Айфони читалку мають, це у них називається Apple Pay. https://uk.wikipedia.org/wiki/Apple_Pay
Поступово все більше андроідів теж мають, зокрема популярні недорогі планшети Nexus 7 та телефони Nexus 5
Окремі зчитувачі мають очевидну проблему - їх працездатність стає проблемою організатора, на відміну від працездатності улюбленого смартфона спортсмена :-). Я переконаний що за рік NFC стане таким самим стандартом у смартфонах як і Блютус. Але це не знімає питання чи такий метод реєстрації буде прийнятним для спорту :-)
користувачі ґаджетів iPhone 6 та iPhone 6 Plus можуть оплачувати покупки за технологією NFC
Оплачувати, а не приймати оплату.
max
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 1292
З нами з: 31 травня 2011, 18:55
Ім'я: Максим
Авто: паркет Сірко

Re: Альтернативні способи фіксації взяття КП

Повідомлення max »

myshketer писав:
Katonych писав: Точность будет ниже плинтуса, особенно учитывая 2D фотографию и соотв-но отсутствие стереоэффекта :roll:
Соотношение отрезков известной длины как раз задача для 2д :D
Неточность может и будет, надо пробовать...
Доречі точність має бути гарна, для нас заочі стане. Но там не QR код, а певний шаблон. Спробуйте програмку на мобілку від ar media, крім відстані ще й орієнтацію мож знайти.
Аватар користувача
AM
Повідомлень: 2438
З нами з: 19 серпня 2009, 01:51
Ім'я: Андрій
Авто: УАЗ 469 (Стрємітєльний :))

Re: Альтернативні способи фіксації взяття КП

Повідомлення AM »

А що не влаштовує в існуючому способі фіксації взяття кп? Може звідси потрібно відштовхуватись?
Аватар користувача
climber
Повідомлень: 479
З нами з: 18 серпня 2013, 06:50
Ім'я: Andy Bosyi
Авто: Hilux 2.5D
Звідки: Lviv
Контактна інформація:

Re: Альтернативні способи фіксації взяття КП

Повідомлення climber »

мене особисто не влаштовує робота з фотоапаратом а не телефоном. а суддів певно тяганина з картками.
Аватар користувача
bugan
Повідомлень: 1403
З нами з: 02 червня 2015, 14:58
Ім'я: Andriy
Авто: УАЗ 3151 і ВАЗ 21093
Звідки: Lviv
Контактна інформація:

Re: Альтернативні способи фіксації взяття КП

Повідомлення bugan »

climber писав:а суддів певно тяганина з картками.
Лентяї ;) Треба списувати :lol:
P.S. суддів ;)
Під сидячий зад долар не засунеш.
Аватар користувача
Katonych
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 2951
З нами з: 29 серпня 2002, 11:02
Ім'я: Дмитрий
Авто: всякие разные недоприводные
Звідки: Мюнхен, Баварщина
Контактна інформація:

Re: Альтернативні способи фіксації взяття КП

Повідомлення Katonych »

Ну мені неподобається неоднозначність. Зарахують чи ні залежить не від того, чи взяв точку а від всяких умов фотоконкурсу .
Главная дорога та, по которой едет танк
Аватар користувача
yoox
Повідомлень: 51
З нами з: 09 лютого 2007, 13:18
Ім'я: Юля
Авто: Suzuki Vitara та ін.
Звідки: Львів -> Мюнхен

Re: Альтернативні способи фіксації взяття КП

Повідомлення yoox »

AM писав:А що не влаштовує в існуючому способі фіксації взяття кп? Може звідси потрібно відштовхуватись?
Наприклад, коли КП взято, але не зараховано, тому що не видно (або неоднозначно читається) номер КП. Або все сфотографовано правильно, але заради цього довелося потратити купу часу.

Якщо робити рамку навколо кожного номера або зараховувати доторк до дерева, на якому номер - то частина проблем із фотофіксацією відпаде. Якщо номери будуть коротші, то простіше буде їх зафіксувати з різних ракурсів.
Аватар користувача
AM
Повідомлень: 2438
З нами з: 19 серпня 2009, 01:51
Ім'я: Андрій
Авто: УАЗ 469 (Стрємітєльний :))

Re: Альтернативні способи фіксації взяття КП

Повідомлення AM »

Нова система має або усунути або спростити ці незручності
1. Наприклад, коли КП взято, але не зараховано, тому що не видно (або неоднозначно читається) номер КП.
Те саме писав Katonych » Ну мені неподобається неоднозначність. Зарахують чи ні залежить не від того, чи взяв точку а від всяких умов фотоконкурсу
2. Або все сфотографовано правильно, але заради цього довелося потратити купу часу.
3. мене особисто не влаштовує робота з фотоапаратом а не телефоном. а суддів певно тяганина з картками
При цьому вона не повинна створити ще гірші незручності.
Не знаю, але мені здається що все з запропонованого вище створює набагато більші незручності чим перелічені в цих трьох пунктах
Відповісти