Роликові підшибники в нивовській ступиці

2121, 21213, Нива-Шивроле
Romi2121
Повідомлень: 314
З нами з: 20 лютого 2007, 14:27
Звідки: Ужгород

Re: роликові підшибники в нивовській ступиці

Повідомлення Romi2121 »

Яка причина? Думаю, тут буде декілька причин. Першою буде та, що ці ступиці 85-го року виготовлення. І як на мене, то претензій до них вже не має бути. Друга причина, яка фактично я вважаю що відіграла важливу роль, це 235-ті колеса. Як не крути, а свої навантаження вони дають. Ну а третя, це постійні навантаження від їзди по бездоріжжю. Перед старими ступицями знімаю шапу))). А на рахунок нових, будем дивитися!
Аватар користувача
Мuxajil
Повідомлень: 449
З нами з: 20 червня 2008, 16:13
Ім'я: Михайло
Авто: ваз 2121
Звідки: ЛЬВІВ
Контактна інформація:

Re: роликові підшибники в нивовській ступиці

Повідомлення Мuxajil »

ну в мене з тих часів ще стоїть одна ступичка, а друга вже була міняна три рази. думаю причина в тій виробітці є метал , колись робили на совість, ще сальники найголовніша причина, підшибники і змазка. зато маєм дешевий позашляховичок.
Romi2121
Повідомлень: 314
З нами з: 20 лютого 2007, 14:27
Звідки: Ужгород

Re: роликові підшибники в нивовській ступиці

Повідомлення Romi2121 »

Вирішив дещо відчитатися за виконану роботу. Купив нову ступицю, вибирав довго. Коли підібрав і купив, була на ній печатка ОТК, РСТ,.... Ну, думаю, має бути "То"! Доки доніс її додому, як водою змило, ні одної, ні другої.
Метал ступиці, скажу я вам, "ще той")).
Витягнув грязезахисне кільце для обробки напильнико, оскільки не сідало на поворотній кулак. Коли підігнав і поставив намісто, виникла необхідність заакернити його зубилом, щоб не прокручувалося в самій ступиці. Метал, як селянське масло, аж здивувався, накільки податливий (тепер постійно буду возити про всяк випадок стару ступицю й підшипники).
Втулку між підшипниками вирішив не ставити, оскільки яку виточили, получилася надто широкою. Та й бажання експерементувати у мене перед Кордоном не дуже виникає.
Але дива тільки почалися.... Вчора зібрав машину, на останок вирішив відрегулювати ступицю. Затягую до кінця, з розумним зусиллям, щоб все сіло на місце, а колесо крутиться свобідно. Люфта при цьому не має. тоді беру і повністю полівляю гайку. Теж саме, люфта не має, і колесо теж вільно крутиться. І втулку точно що не забув після примірки витягти)))). Одним словом, дива та й годі. На цьому я вчора й зупинився, а то вже пізно було. Сьогодні продовжу післдя роботи....
Аватар користувача
Мuxajil
Повідомлень: 449
З нами з: 20 червня 2008, 16:13
Ім'я: Михайло
Авто: ваз 2121
Звідки: ЛЬВІВ
Контактна інформація:

Re: роликові підшибники в нивовській ступиці

Повідомлення Мuxajil »

причина в тому, що ти вибрав не той товар, підчас вибирання тре мати підшибник, той в свою чергу пробуєш запихати, має з не дуже тяжким зусиллям від руки зайти на ступичку. ось. я раз чуть також не погорів на цьому. а ти тапресував все конкретно, тепер тре збивати, або чуть спробуй випхати назад шоб був зазорчик і так закерни.
Romi2121
Повідомлень: 314
З нами з: 20 лютого 2007, 14:27
Звідки: Ужгород

Re: роликові підшибники в нивовській ступиці

Повідомлення Romi2121 »

Довго возився, але все ж таки зазор у декілька "мікронів")) знайшов, і закернив. Будем надіятися, що ступиця прослужить довго. Буду більше уваги приділяти їм.
А на рахунок шуму, нічого не змінилося. Від чого вже навіть засумнівався в поїздці на Кордон.
Але, завдяки дружній підтримці (у моральній формі))) та своєму упоррству, до 12-00 ночі, все ж таки знайшов причину. Вона виявилася бангально простою - підшипник задньої піввісі.
Він у мене від сили проїздив тисяч дві. Тому й навіть не пробував думати що це він. А в ніві визначити причину шуму при їзді, самі знаєте, неможливо. Таке враження, наче коробка, роздатка або передній міст.
А причиною такого швидкого виходу з ладу підшипника було те, що одного разу, а саме на горгат-трофі, заліз в болотце, де машина й сіла. Болото було вище ступиць коліс. Постоявши, підшипник (а він там практично не захищений) набрався болота, а там вже питання часу. Ось такі справи.
Аватар користувача
Мuxajil
Повідомлень: 449
З нами з: 20 червня 2008, 16:13
Ім'я: Михайло
Авто: ваз 2121
Звідки: ЛЬВІВ
Контактна інформація:

Re: роликові підшибники в нивовській ступиці

Повідомлення Мuxajil »

прослужить, бо туго зайшло в обойму. а як машима йде в брод, то що зразу після поїздки півосі виймати???
Romi2121
Повідомлень: 314
З нами з: 20 лютого 2007, 14:27
Звідки: Ужгород

Re: роликові підшибники в нивовській ступиці

Повідомлення Romi2121 »

На задню піввісь зробив свого роду захисний сальник із старої камери. З ним закрив підшипник, і заодно зменшив зазр між піввіссю та кронштейном, який фіксується впіввісь до чулка. Аналогічно треба ще з іншої сторони зробити.
Але основна увага буде таки приділена тому, щоб не попадав бруд туди.
Відповісти