Вузькі чи широкі колеса

Колеса, диски, шини — вибір, ремонт та обслуговування
Аватар користувача
pilgrim
Повідомлень: 2298
З нами з: 08 лютого 2010, 13:11
Ім'я: Павел
Авто: Toyota Hilux
Звідки: Львов
Контактна інформація:

Re: Вузькі чи широкі колеса

Повідомлення pilgrim »

пишут что узкие колеса лучше вне дорог на всех поверхностях кроме мягкого песка, снега и грязи которая превышает 110% клиренса автомобиля.
плюсы широких колес: лучшая управляемость на трассе, лучше для глубокого болота, красивее выглядят
из минусов широких колес - больше весят, большее сопротивление качению на трассе в следствии чего машине тяжелее разгонятся и тормозить.

а остальное просто разжевано почему именно так ...
2nd Low GO GO GO
-----
http://pilgrim.livejournal.com/
Аватар користувача
krust
Повідомлень: 548
З нами з: 24 жовтня 2013, 21:13
Ім'я: Павлік
Авто: Deep 4WD , SUBARU Legacy
Контактна інформація:

Re: Вузькі чи широкі колеса

Повідомлення krust »

дивно але я думав що для снігу краще вузькі колеса...ну хочаби для снігу що не перевищує 80% кліренсу
Аватар користувача
pilgrim
Повідомлень: 2298
З нами з: 08 лютого 2010, 13:11
Ім'я: Павел
Авто: Toyota Hilux
Звідки: Львов
Контактна інформація:

Re: Вузькі чи широкі колеса

Повідомлення pilgrim »

имеется в виду глубокого снега в который машина легко проваливается ...
2nd Low GO GO GO
-----
http://pilgrim.livejournal.com/
Аватар користувача
AM
Повідомлень: 2438
З нами з: 19 серпня 2009, 01:51
Ім'я: Андрій
Авто: УАЗ 469 (Стрємітєльний :))

Re: Вузькі чи широкі колеса

Повідомлення AM »

Я от думаю, що навіть якщо площа контакту в широкої і не спущеної гуми і в вузької спущеної однакові - ефект буде зовсім інший. В вузькій скажемо 5 грунтозачепів гребуть один за одним "паровозиком", а в широкій вони гребуть постійно кожен по одному (на чи по два один за одним) . Суть думаю зрозуміла.

А вузька резина якраз для глини щоб швидше здерти верхніх пару розкизших сантиметрів і гребти по сухій глині. А глини в карпатах предостатньо.
Аватар користувача
pooh
Повідомлень: 1262
З нами з: 07 жовтня 2012, 20:40
Ім'я: Євгеній
Авто: УАЗ Патріот

Re: Вузькі чи широкі колеса

Повідомлення pooh »

Постійна і безтолкова суперечка. Тут кожен вирішує на свій погляд. Навіть не на "погляд", а на свою кишеню, або на те що знайшов у продажі. Вибір резини зовсім не велекий, щоб мати необмежені критерії вибору.
Резини ширшої 12,5 при діаметрі 31-33-35 в нас в природі немає. Якщо і є так це зовсім не колесо для бездоріжжя. Єдиний екземпляр який я знайшов, Мудзіла 8080 13,5 х 33. Славнозвісний сільвер тіко 11,5 по ширині при 35-ому діаметрі.
Моя думка,-чимширше колесо, тим краще.
Доречі на Уралах військових також були різні колеса. Коли машина використовувалась в полях, то стояли широкі колеса з меншим діаметром. Хто був на "буряках, помідорах, картоплі і цибулі" в студентські часи, той мав би зуважити.
Аватар користувача
Толстяк
Повідомлень: 1087
З нами з: 01 липня 2007, 11:18
Ім'я: Геннадий
Авто: Nissan, KTM
Звідки: Карпати, Рахів
Контактна інформація:

Re: Вузькі чи широкі колеса

Повідомлення Толстяк »

Хлопці, я мав нагоду порівняти свій сімекс 11,5 ширини і сімекс Скітальца шириною 12,5 обі машини патроли різниця дуже суттєва на користь вужчих коліс. На ямках вужче колесо легше стискається, що забезпечує більшу плавність руху. Ще відчутно по витратах пального. І просто повірте, що вузьке колесо краще, а згодом прийде розуміння. Про гальма. Вужче колесо має більший тиск на поверхну землі, отже краще видавлює воду, багно, сніг... ми ж про офроуд, а не про асфальт?
Просто повірте у правильність вузьких коліс. У мене були Інтерко Супер Свампер ТСЛ шириною 13,5 то були найгірші колеса, не дивлячись на всі понтові байки про них. Коли купив сімекс екстрім трекер, думав що упіймав Бога за бороду, бо вузкі колеса їхали там, де Умка на богерах з обома блокірлвками гвалтував лебідку.
067 З12 4З З6
Аватар користувача
Khimik
Повідомлень: 1285
З нами з: 26 лютого 2011, 16:27
Ім'я: Роман
Авто: Y60
Звідки: Львів

Re: Вузькі чи широкі колеса

Повідомлення Khimik »

та, мені також мої КМ2 в 12.5 заширокі - бокові зноси (на траві, наприклад, чи на глині) лиса АТшка 10.5 тримала значно краще.
тому наступні КМ2 на кожен день буду брав 11.5
Аватар користувача
climber
Повідомлень: 479
З нами з: 18 серпня 2013, 06:50
Ім'я: Andy Bosyi
Авто: Hilux 2.5D
Звідки: Lviv
Контактна інформація:

Re: Вузькі чи широкі колеса

Повідомлення climber »

а вузькі для 33 це скільки? а 10 то не завузько?
Аватар користувача
pilgrim
Повідомлень: 2298
З нами з: 08 лютого 2010, 13:11
Ім'я: Павел
Авто: Toyota Hilux
Звідки: Львов
Контактна інформація:

Re: Вузькі чи широкі колеса

Повідомлення pilgrim »

climber писав:а вузькі для 33 це скільки? а 10 то не завузько?
да не, нормально ... 10 это 255х85 R16
2nd Low GO GO GO
-----
http://pilgrim.livejournal.com/
Аватар користувача
robosol
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 2244
З нами з: 17 грудня 2009, 15:56
Ім'я: Андрій
Авто: LR Discovery
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Вузькі чи широкі колеса

Повідомлення robosol »

Є така думка що ще залежить ширина від ваги машини. Орієнтиром може бути ширина шини рекомендованої заводом. Якщо по заводу 195 то 10" вкрай широка. Та навіть 235 занадто. То до прикладу, але такий напрямок думок.
Аватар користувача
ОМЕЛЯН
Повідомлень: 1075
З нами з: 17 січня 2011, 12:15
Ім'я: Ігор
Авто: 쌍용 카이런, "КВІТОЧКА" будую.....
Звідки: Україна, м.Львів

Re: Вузькі чи широкі колеса

Повідомлення ОМЕЛЯН »

robosol писав:Є така думка що ще залежить ширина від ваги машини. Орієнтиром може бути ширина шини рекомендованої заводом. Якщо по заводу 195 то 10" вкрай широка. Та навіть 235 занадто. То до прикладу, але такий напрямок думок.
Та сама стратегія в виборі шин.
Сонця всім!...
Dutka
Повідомлень: 85
З нами з: 09 січня 2013, 11:15
Ім'я: Igor
Авто: L200 SS

Re: Вузькі чи широкі колеса

Повідомлення Dutka »

Я також за вузьку резину. Мій критерій - максимальна висота з мінімальною шириною. І це доводить навіть цьогорічний переможець Ладоги в класі ТР2! - Богери розміром 38.5х11! І це при тому що там вони їдуть по коврових болотах верхами де провалитись неприпустимо. Широка резина в трофі-спорті себе вже помало відживає.
Аватар користувача
Bogdan M.
Повідомлень: 536
З нами з: 22 жовтня 2012, 22:31
Ім'я: Богдан
Авто: Nissan Patrol

Re: Вузькі чи широкі колеса

Повідомлення Bogdan M. »

Denon писав:Якщо дивитися з точки зору пристосування колеса залежно від стану покриття, то спусканням вузьке колесо можна зробити ширшим, а широке вужчим не зробиш ніяк.
З цим твердженням я не погоджуюсь, тому що не вся резина при її спусканні плющиться і створює більшу пляму контакту, наприклад сільвера, атешка і мабуть вся наварка...
Провів експеримент і добавляю фото
Вкладення
image.jpeg
... було видно, було чути як реве ревучий...
Аватар користувача
Volodymyr
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 6941
З нами з: 28 серпня 2002, 16:56
Ім'я: Володимир
Авто: Toyota Land Cruiser 60 (HJ60LG-KW•1982), 33x12.5xR15
Звідки: Ukraine, Lviv
Контактна інформація:

Re: Вузькі чи широкі колеса

Повідомлення Volodymyr »

Чого "наварка" нормально не плющиться думаю зрозуміло.
[О]=TOYOTA=[О] ランドクルーザー
Аватар користувача
звездочет
Повідомлень: 529
З нами з: 03 серпня 2010, 14:23
Ім'я: Дубиняк Ігор
Авто: Штурман
Звідки: Львів, Брюховичі
Контактна інформація:

Re: Вузькі чи широкі колеса

Повідомлення звездочет »

Виробник резини не показник плющення. По-моєму основні фактори це вага машини, ширина диска і саме діаметр коліс. Ну і ширина резини. Має бути запас резини, щоб було чому плющитись. Наприклад ФБЛ під уазиком з викрученими ніпелями не плющиться взагалі, а під патрюльом пятно збільшується чуть не в два рази.
Відповісти