Розвідка "Кордон "Плюс"

Мандри та Експедиції, наші та не наші. Хто куди хоче поїхати. Хто як де покатався, засів і вибрався
Правила форуму
Будь-яка комерційна діяльність тільки в Куплю-продам
Аватар користувача
AM
Повідомлень: 2438
З нами з: 19 серпня 2009, 01:51
Ім'я: Андрій
Авто: УАЗ 469 (Стрємітєльний :))

Розвідка "Кордон "Плюс"

Повідомлення AM »

На вихідних розвідали маршрут по кордону далі від Торуня до Комсомольська. Йшли чітко по кордону, за вийнятком Вишківського Горгану. туди не піднялись, бо на доволі стрімкому підйомі останніх десь із 350 м лежить, сніг що змерся до стану льоду. Але коли сніг стане - думаю і там можна проїхати. Фотки має Хімік. Решта трохи згодом, бо зараз хочу спати - приїхали в 7.00 ранку.
Коротко лише скажу - дорога нормальна, але багато глибоких колій (майже все), які важко або неможливо обїхати.
Аватар користувача
Khimik
Повідомлень: 1285
З нами з: 26 лютого 2011, 16:27
Ім'я: Роман
Авто: Y60
Звідки: Львів

Re: Розвідка "Кордон "Плюс"

Повідомлення Khimik »

Трохи доповню - Горган траверснули з південно-західного боку, до Озера і в Свободу НЕ спускались.
Фото трохи пізніше.
Аватар користувача
Volodymyr
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 6941
З нами з: 28 серпня 2002, 16:56
Ім'я: Володимир
Авто: Toyota Land Cruiser 60 (HJ60LG-KW•1982), 33x12.5xR15
Звідки: Ukraine, Lviv
Контактна інформація:

Re: Розвідка "Кордон "Плюс"

Повідомлення Volodymyr »

Трек?
[О]=TOYOTA=[О] ランドクルーザー
Аватар користувача
ОМЕЛЯН
Повідомлень: 1075
З нами з: 17 січня 2011, 12:15
Ім'я: Ігор
Авто: 쌍용 카이런, "КВІТОЧКА" будую.....
Звідки: Україна, м.Львів

Re: Розвідка "Кордон "Плюс"

Повідомлення ОМЕЛЯН »

Khimik писав:Трохи доповню - Горган траверснули з південно-західного боку, до Озера і в Свободу НЕ спускались.
Фото трохи пізніше.
ФОООТТТООО!!!
Сонця всім!...
Аватар користувача
Khimik
Повідомлень: 1285
З нами з: 26 лютого 2011, 16:27
Ім'я: Роман
Авто: Y60
Звідки: Львів

Re: Розвідка "Кордон "Плюс"

Повідомлення Khimik »

пару штук тут:

https://picasaweb.google.com/1120186486 ... 505/ETqqHG#

троха мало, але ситуація стандартна - банальщину немає сенсу фоткати, а коли відбувається щось цікаве - то вже не до фотоапарата....
:lol: :lol: :lol:
Аватар користувача
ZUB
Повідомлень: 1175
З нами з: 29 березня 2011, 23:07
Ім'я: Ярослав
Авто: Нісан Патрол
Звідки: Великий Любінь

Re: Розвідка "Кордон "Плюс"

Повідомлення ZUB »

От Пацани поторчали, ви на другий раз як поїдете хоть заікніться, є люди які тоже непроті по.... І подивитись Карпатську красу!!!!!!!
Аватар користувача
bobikus
Повідомлень: 272
З нами з: 17 квітня 2011, 11:08
Ім'я: Орест
Авто: 469
Звідки: Київ

Re: Розвідка "Кордон "Плюс"

Повідомлення bobikus »

А покажіть кудою ви їхали, бо щось не зовсім розумію, їхали по Кордону а опинилися в Горганах. Чи то мається на увазі не "Карпатський кордон"?
Аватар користувача
Khimik
Повідомлень: 1285
З нами з: 26 лютого 2011, 16:27
Ім'я: Роман
Авто: Y60
Звідки: Львів

Re: Розвідка "Кордон "Плюс"

Повідомлення Khimik »

тут "кордон" в значенні колишній кордон, а не клубний захід.
Тобто де закінчується в на Торунському перевалі захід, кордон продовжується далі :)
Аватар користувача
AM
Повідомлень: 2438
З нами з: 19 серпня 2009, 01:51
Ім'я: Андрій
Авто: УАЗ 469 (Стрємітєльний :))

Re: Розвідка "Кордон "Плюс"

Повідомлення AM »

Щось не можу нормально скинути трек з Андрзіка, чомусь зависає прога під час спроби загрузки всього трека. Поки принаймні трек вїзду на Кордон і виїзду з нього, а серединка, та що йде по кордону домальована вручну. Для вїзду і зїзду використали треки Root'а, за що йому окреме дякую. Розберусь в чому проблема з Андрозіком - скину решта треку.
З цікавих особливостей
1. Збори
Так ще ніколи не екіпірувався. З нетипових речей взяли з собою
- 2 бензопили,
- 3 акумулятори (1 на машині і 2 запасних)
- 2 динамічки + 1 додатковий трос лебідки+ 2 корозахисні стропи
- 2 пари дротів для прикурювання (на всяк випадок, щоб зєднати акумулятори для зварки)
- зварювальні електроди
- зварювальний шолом
- 2 ккомпресори
- 4 навігатора,
Була ще пропозиція взяти із собою 4 літри моторного масла, і десь 4 літри масла в мости і в коробку, але це вже для мене був перебор, і я навідріз відмовився. Як виявилось марно ... :)
Вкладення
Torun_Komsomolsk.rar
(24.88 Кіб) Завантажено 299 разів
Аватар користувача
Viton
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 552
З нами з: 22 травня 2012, 21:38
Ім'я: Віталій
Авто: Червений з Бандерштадту Y61
Звідки: Лемберг, місто в Європі

Re: Розвідка "Кордон "Плюс"

Повідомлення Viton »

зуб писав:От Пацани поторчали, ви на другий раз як поїдете хоть заікніться, є люди які тоже непроті по.... І подивитись Карпатську красу!!!!!!!
Славік, ти сильно не розстроюйся. Рома Khimik казав, що Патрулем туди не поїде, бо багато болота :D , а я думаю, що Нивою можна пробувати. Можемо махнути туди ще раз :lol: :lol: :lol:
Аватар користувача
ZUB
Повідомлень: 1175
З нами з: 29 березня 2011, 23:07
Ім'я: Ярослав
Авто: Нісан Патрол
Звідки: Великий Любінь

Re: Розвідка "Кордон "Плюс"

Повідомлення ZUB »

Viton писав:
зуб писав:От Пацани поторчали, ви на другий раз як поїдете хоть заікніться, є люди які тоже непроті по.... І подивитись Карпатську красу!!!!!!!
Славік, ти сильно не розстроюйся. Рома Khimik казав, що Патрулем туди не поїде, бо багато болота :D , а я думаю, що Нивою можна пробувати. Можемо махнути туди ще раз :lol: :lol: :lol:
Обов'язково , Роман Хімік не знає і не вміє їздити на патрулі, або нехоче мучити чи правильніше нищити машину, а болота багато небуває, ми обов'язково поїдемо , проходимо маршрут Кк за 1.5 - 2 дня і туда....
Аватар користувача
RuslanColumbia
Повідомлень: 309
З нами з: 16 грудня 2008, 21:37
Ім'я: Руслан
Авто: Patrol Y 60
Звідки: м. Коломия
Контактна інформація:

Re: Розвідка "Кордон "Плюс"

Повідомлення RuslanColumbia »

Там в кінці маршруту де ви їхали порогами по річці, можна за 200-400 метрів звернути вліво і з`їхати вниз без порогів, не треба тратити час на складання з`їзду.
Андрій, а за скільки часу пройшли цей маршрут?
Світлодіодна оптика - http://avto-led.com
Аватар користувача
AM
Повідомлень: 2438
З нами з: 19 серпня 2009, 01:51
Ім'я: Андрій
Авто: УАЗ 469 (Стрємітєльний :))

Re: Розвідка "Кордон "Плюс"

Повідомлення AM »

Ось дійсний трек, яким ми їхали по кордону.

Ще два слова про дорогу. Як сказав раніше - багато колій, переважно по лісі, часто колію обїхати неможливо. Крім того проблемне місце - виїзд за вишківським горганом на кордон. Дорога вгору, являє собою каміння фракцією 5-15 см ( в середньому) без глини (тобто глина під ними є, але над глиною 20 см тих каменів. Відповідно дорога практично не дає зчеплення з грунтом, а поки дориєшся до глини - відповідно колеса получаються в ямках по 20 см. Короче десь 15-20 м (як заскочиш, в мене перший раз був найкращий, а далі все гірше) треба тягнутись лебідкою вгору. Звичайно блокування і розгін допоможуть, але сумнівно, що обійдеться без лебідки. Бажано мати подовжувач десь на 20-30 м - не всі дерева підходящі. Далі в принципі нормальна дорога. Одначе чим менший кліренс - тим більше лебідки.
Далі десь на середині маршруту буде гарна велика поляна. В кінці поляни при вїзді в ліс величезна мочара. Ми її обїхали з правого боку (з самого правого), бо там є кілька колій зправа. Однак мій уаз при цьому обїзді заледве розвернувся між деревами, і навіть трошки прийлось закидати зад машини джеком. Зважте це, якщо будете туди їхати більшими, ширшими, довшими машинами.
Останній момент по спуску в Комсомольск. Є 2 варіанти. Починаються обидва однаково - їхати від Верху Чорної Ріки вниз, однак десь за метрів 200-300 до річки, в яку веде зїзд буде відгалуження наліво (його там паршиво видно, тому треба пильнувати). Той поворот наліво веде до стрьомної старої дороги, з якої вода зробила трикутний яр, з не дуже твердим грунтом (типу глина з дрібними камінцями, але не спресована, як на дорозі а пухка). Зважаючи що цей спуск відносно крутий - хотілося б звичайно кращого зчеплення. Однак це не саме гірше - найгірше десь після однієї третини цього спуску - земля осипалась і оголила гладку складчасту скелю, під кутом градусів 60-70 (субєктивно десь так) і довжиною десь в 1,7 метри. і після неї знову продовжується той самий вимитий спуск ще десь метрів 40 рівно вниз.
Варіант спуску №2 - це не повертати наліво , а спуститись до ріки і на річці зіскочити з двох порогів. Один не дуже великий (десь 60-70 см, точніше може хлопці поправлять). Другий поріг може трошки більше 1 м. але вертикально униз. Крім того, камені в річці обросли водорослями, які робили їх дуже слизькими - важко йти, сам мало 2 раза не плюхнувся в річку. Я обрав варіант спуску № 2, хоча Root коли піднімався до Верху Чорної Ріки, чомусь вирішив тягнутись на лебідці по Варіанту 1. Для мене Варіант 2 був більш безпечний, і якщо і грозив якимись втратами, то мінімальними - погнуті крила, відсили покласти машину на бік (це якщо бути зовсім не акуратним, ну або якщо Провидіння буде проти тебе). Натомість при спуску по варіанту № 1 - можна було б пробувати спускатись на задній лебідці (якщо б така була). Але якщо б на лебідці зірвався тормоз на тій скелі - тоді невідомо, чи можна було чи можна зловити машину... а перед тобою ще 40 м стрьомного спуску без твердого грунту під колесами.
Ну вобщем вибрали варіант №2 і без проблем його пройшли. Перший поріг взагалі легенько, а другий зайняв трохи більше часу - але теж не довго. На обидва пішло десь може хвилин із 15 разом із підкиданням каміння. Благо в екіпажі було 2 дюжих штурмани, і поки вони підкидали камені, які, до речі, вже хтось колись складав до нас, то я ходив перед другим порогом і шургав чоботами по тих місцях перед порогом, де маши їхати мої колеса, щоб хоч трохи поздирати ті водорослі, щоб коли передні колеса впадуть із порогу на збудовані сходки, задні могли їх втримати. Все вийшло, задні тримали добре. Правда є 2 моменти - в дощ спуск дорічки може бути слизький - треба дивитись по обставинах (але варіант 1 в дощ ІМХО - взагалі не варіант). Другий момент - є в річці ще одне місце, де посередині лежить великий камінь. Я на його обїхав справа, трохи заїхавши на "берег". Думаю патрулю буде трохи важче, але берег мякий, так що можна лопатою якихось 0,5 м скопати.
По трасі напевно все, більше особливих проблем немає. Шкода не розвідали зїзд від Верху Чорної Ріки в Осмолоду, але це вже на наступний раз.
Останній (другий) табір робили на величезній гарній поляні обабіч лісовозної дороги (зліва), не доїзджаючи 7 км до Комсомольська. Річка поруч (десь 50-60 м), полянка рівна і велика, тому намет ставиш трошки далі від дороги, яка крім того, закрита ще й якимись деревами і кущами. Але як виявилось був ще кращий варіант до якого ми не доїхали десь метрів 150. Трошки далі від полянки, зправа від дороги, стояла гарна хатка, яка належить лісництву, з кухнею, душом, нормальним ремонтом і не засмальцована, а чистенька. Там ночував якийсь лісник, і казав, що шкода, що ми не заїхали ввечері - і йому було б веселіше, і нам прікольно. Але цю хатку не слід плутати з величезною двоповерховою хатою, яка від Комсомольська десь так 16 км і теж по правій стороні, де живуть лісоруби. Там було 3 чоловік, з яких двоє нарєзані вхлам, + 1 старший дідусь який сильно запрошував на каву (видно сильно бракувало йому нормального спілкування, а не з тими двома, які не могли реально 2 слова звязати). Та лісорубська хата брудна, тому я волів радше спати в наметі.
Ну ось і все. Це може не звіт, а більше типу корисна інформація.
Вкладення
KordonPl.rar
(100.46 Кіб) Завантажено 279 разів
Аватар користувача
AM
Повідомлень: 2438
З нами з: 19 серпня 2009, 01:51
Ім'я: Андрій
Авто: УАЗ 469 (Стрємітєльний :))

Re: Розвідка "Кордон "Плюс"

Повідомлення AM »

Руслан писав:Там в кінці маршруту де ви їхали порогами по річці, можна за 200-400 метрів звернути вліво і з`їхати вниз без порогів, не треба тратити час на складання з`їзду.
Андрій, а за скільки часу пройшли цей маршрут?
Так, ми бачили, і щойно якраз відписав. Набагато легшим і безпечнішим і швидшим мені видався маршрут через річку (тобто як на мене, він взагалі без проблемний).
Їхали 2 дні.

1 день - чистої їзди десь із 6 годин.
2 день - чистої їзди десь 7 годин. В кінці другого дня вже спустились в Комсомольск і розбили табір на полянці.
Третій день - в гори вже не їхали.
Якщо захотіти, то можливо його і за 1 повний день можна було б зробити, але ми крім того багато ходили і розвідували можливі альтернативні дорожки.
Аватар користувача
AM
Повідомлень: 2438
З нами з: 19 серпня 2009, 01:51
Ім'я: Андрій
Авто: УАЗ 469 (Стрємітєльний :))

Re: Розвідка "Кордон "Плюс"

Повідомлення AM »

Доречі, про Вишківський Горган, який нам довелось минути - підйом до нього видно на фотці 4 і 5. Там загаз конкретно слизько, однак в літку думаю можна їхати. Правда щось завтикали подивитись що там із спуском, бо було вже трохи пізнувато але то таке.
Відповісти