Грязевий вулкан.

Мандри та Експедиції, наші та не наші. Хто куди хоче поїхати. Хто як де покатався, засів і вибрався
Правила форуму
Будь-яка комерційна діяльність тільки в Куплю-продам
Аватар користувача
yuralev68
Повідомлень: 228
З нами з: 14 січня 2008, 19:04
Звідки: Франківськ-Львів

Грязевий вулкан.

Повідомлення yuralev68 »

таки не всиділи дома....
Сьогодні зїздили в с. Старуня, подивились на грязевий вулкан...при землетрусах в Італії або Румунії тут відбуваються викиди глини, крім того є виходи нафти (озера десь по два метра діаметром ) і труба забурена звідки газ булькає і парафіни витікають, колись це все горіло, потім чогось погасло, була ідея знову підпалити....та щось мені не захотілося....Цікаві місця, є цілі поля глини, причому нивка буксує як тільки попадає на глину, таке все як мило.......А сам вулканчик трохи мрачнувато виглядає, мені весь час хотілося звідти втікти, там явно не хватало морди якогось динозавра. До речі в тих краях викопали мамонта недавно, поляки хотіли розкопки проводити, та наші нібито екологи не дали добро, щоб українських мамонтів поляки викопували. Тепер ні поляків, ні мамонтів, ні можливості заробляти на туризмі гроші....
Зображення
це якраз конус вулкана, десь 1м висоти, зараз спокійний..
Зображення

Зображення
Про УАЗ : "Рожденный ползать летать не может, но зато как ползает!"
Аватар користувача
tad100
Повідомлень: 1972
З нами з: 18 березня 2005, 18:29
Ім'я: Тарас
Авто: Mitsubishi L200 2007. Isuzu Trooper, 1988
Звідки: Львів

Re: Грязевий вулкан.

Повідомлення tad100 »

Красиво
Как свищет ветер осенний!
Тогда лишь поймете мои стихи,
Когда заночуете в поле.
МАЦУО БАСЁ из ипонии давно помер.
Аватар користувача
автобат
Повідомлень: 4392
З нами з: 24 січня 2008, 18:30
Ім'я: Занін Сергійко Миколайкович
Авто: Mitsubishi L 200 на звіско Буцефал
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Грязевий вулкан.

Повідомлення автобат »

Ай і МОЛОДЦЯ!!!
Я ще не бачив такого. Я ще бачив перед Богородчанами стояв колись великий щит. Старуньський водоспад 16 м, вулкан і манявський скіт. Я це сфоткав, але доїхати чомусь ще не довелось.
Умейте пить, умейте жить и все от жизни брать. Ведь все равно, друзья мои придется помирать
Аватар користувача
yuralev68
Повідомлень: 228
З нами з: 14 січня 2008, 19:04
Звідки: Франківськ-Львів

Re: Грязевий вулкан.

Повідомлення yuralev68 »

ну то ще не вечір...недавно була озвучена ідея поздки через три водоспади...думаю, як будем готові-запросимо і заодно на вулкан заїдемо...
Про УАЗ : "Рожденный ползать летать не может, но зато как ползает!"
Аватар користувача
автобат
Повідомлень: 4392
З нами з: 24 січня 2008, 18:30
Ім'я: Занін Сергійко Миколайкович
Авто: Mitsubishi L 200 на звіско Буцефал
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Грязевий вулкан.

Повідомлення автобат »

Дякую! Суперпропозіція.
Умейте пить, умейте жить и все от жизни брать. Ведь все равно, друзья мои придется помирать
Аватар користувача
Vlodko
Повідомлень: 86
З нами з: 04 вересня 2007, 08:54
Ім'я: Володимир
Авто: UAZ Patrijot дзелений
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Грязевий вулкан.

Повідомлення Vlodko »

yuralev68 писав:ну то ще не вечір...недавно була озвучена ідея поздки через три водоспади...думаю, як будем готові-запросимо і заодно на вулкан заїдемо...
З задоволенням приєднаємось.
Und der Weg lohnt sich...
Аватар користувача
slod
Повідомлень: 63
З нами з: 05 вересня 2006, 17:57
Ім'я: Вячеслав
Авто: ---
Звідки: Львов
Контактна інформація:

Re: Грязевий вулкан.

Повідомлення slod »

Трошки інфи по вулкану (а це таки дійсно невеликий вулкан) для ознайомлення:


"Cтаруня – грязевой (глинисто-битумный) вулкан в одноименном поселке Старуня Ивано-Франковской области. Расположено в предгорье Горган. Это единственный действующий грязевой вулкан на территории Карпат.

О селе Старуня научный мир узнал в 1907 году, когда в местной шахте озокеритового промысла нашли забальзамированные в растворе соли, нефти и озокерите остатки мамонта, трёх шерстистых носорогов, оленя и других животных, ныне хранящихся в Краковском зоологическом музее. На территории села было найдено 17 давних человеческих поселений VІІ-V тысячелетий до нашей эры, фрагменты керамики и каменные изделия. По мнению ученых, именно наличие сырья для изготовления орудий работы, благоприятный климат, водные ресурсы, богатая фауна и растительность привлекли давнего человека в эту местность. Возраст находок оценивается в 23 тыс. лет, но они прекрасно сохранились. Шахта давно уже закрыта, но село не потеряло известность в научном мире, благодаря феноменальному геологическому явлению – грязевому вулканизму, проявления которого дало этому месту мистическое название "Чудо-Старуня". Сегодня Старуня переживает очередную волну интереса ученых и туристов.
Сегодня Старуня переживает очередную волну интереса ученых и туристов.

Вулкан Старуня пробудился после землетрясения в Румынии, которое произошло в 1977 году. С того времени он действует, то затихая, то активизируясь. Сначала он имел четыре жерла диаметром 10-50 см и высоту конуса около 3 м. После землетрясения в Италии (1979 год) здесь появился второй вулкан, а спустя два года в нескольких сотнях метров от них (после землетрясения в Иране) – ещё четыре. Со временем дожди значительно разрушили вулканические конусы, но их активность не прекратилась – по трещинам и из кратеров с разной периодичностью и интенсивностью выбрасываются газы, нефть и вода различной минерализации. Сейчас ширина вулкана три метра. В рельефе он выглядит плоской поверхностью - пятно потоков, возраст которых тяжело и вообразить, а состав – чуть ли не вся таблица Менделеева. Установлено, что участок Чудо-Старуня реагирует на землетрясения, происходящие в радиусе 3-6 тыс. км.

По одной из гипотез, вулкан образовался на так называемой антиклинальной складке, то есть выпуклой структуре, которая имеет несколько разломов земной коры. И потому благодаря определенным физико-химическим процессам, которые проходят на глубине 600-1000 метров, происходят извержение грязей, минеральной воды. Здесь также получаются соединения свинца, цинка, являются проявления новейшей тектоники, молодых движений земной коры. За первых семь лет эта территория поднялась на один метр. По мнению ученых, этот вулкан может считаться наглядным геологическим музеем, природной лабораторией процессов современного минералообразования. Это место, по своей оригинальности, комплексу геологических явлений, а также по научной ценности, не имеет аналогов в мире.

Территория (60 га), на которой находится вулкан, является заповедной. Сегодня Старуня переживает очередную волну интереса ученых и туристов."
http://www.nedaleko.com.ua/sight/%D0%92 ... D%D1%8F.ru
Украинский историко-фортификационный форум
http://relicfinder.info
РОМIК
Повідомлень: 144
З нами з: 09 листопада 2009, 19:20
Ім'я: РОМАН
Авто: TOYOTA (тося)
Звідки: Україна, Львів

Re: Грязевий вулкан.

Повідомлення РОМIК »

02-09-09_1449.jpg
ПРИВIТ. Я РОМАН. МАЮ KIA SPORTAGE ТРОХИ ЙОГО МОДЕРНIЗУВАВ:поставив лебiдку i багато iншого необхiдного. Разом з своiм знайомим Орестом у якого перероблена НИВА хотiли б в ширшiй компанii десь покататись. Доречi вчора були на танкодромi на Явор.пол.
Аватар користувача
автобат
Повідомлень: 4392
З нами з: 24 січня 2008, 18:30
Ім'я: Занін Сергійко Миколайкович
Авто: Mitsubishi L 200 на звіско Буцефал
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Грязевий вулкан.

Повідомлення автобат »

Дуже цікава та захоплююча розповідь про вулкан. Коли зберетесь по водоспадам з відвіданням вулкану, повідомте хоча б за пару тижнів
Умейте пить, умейте жить и все от жизни брать. Ведь все равно, друзья мои придется помирать
Аватар користувача
Vlodko
Повідомлень: 86
З нами з: 04 вересня 2007, 08:54
Ім'я: Володимир
Авто: UAZ Patrijot дзелений
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Грязевий вулкан.

Повідомлення Vlodko »

автобат писав: Коли зберетесь по водоспадам з відвіданням вулкану, повідомте хоча б за пару тижнів
Цієї неділі пробували знайти дорогу від Манявського до Бухтівецького водоспаду. Викладу свій короткий звіт стосовно поїздки. В цілому вояж був вдалим, хоча поставлена мета не була досягнута, переїзд з Манявського водоспаду на Бухтівецький нам не вдався, але нашої вини я в цьому не бачу, просто одна дорога виявилася тупиковою, а другою мабуть 50 років вже ніхто не пересувався, і за цей час на ній повиростали дебелі дерева, які унеможливили наш рух по ній. На пошуки третьої дороги нам просто не вистачило б світлового дня, ну і звичайно потрібно було ще випити 50 гр. гарячого чаю і засмажити кілька шпікачок. Наступна спроба буде з Бухтівця на Маняву, тому що з того боку, по мапі одна дорога по хребту, а спусків багато.

Додаю фото:
http://picasaweb.google.com.ua/Vlodko83 ... directlink
Вкладення
mapa_maniava_buht.jpg
mapa_maniava_buht.jpg (196.58 Кіб) Переглянуто 11557 разів
Und der Weg lohnt sich...
Аватар користувача
автобат
Повідомлень: 4392
З нами з: 24 січня 2008, 18:30
Ім'я: Занін Сергійко Миколайкович
Авто: Mitsubishi L 200 на звіско Буцефал
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Грязевий вулкан.

Повідомлення автобат »

Фоткі просто обалденні!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Я пишаюсь тим, що познайомився з Вамі на Руні.
Всім Вам величезний привіт!
І ще... Серед безголових появляються частіше і частіше наші чарівні жінки... Це здорово!
Умейте пить, умейте жить и все от жизни брать. Ведь все равно, друзья мои придется помирать
Аватар користувача
Максимилиан
Повідомлень: 189
З нами з: 18 серпня 2009, 15:53
Авто: велосипед
Звідки: киев

Re: Грязевий вулкан.

Повідомлення Максимилиан »

очень прикольно
огонь там из-за сгорающего газа?
крайне интересно
спасибо
Аватар користувача
автобат
Повідомлень: 4392
З нами з: 24 січня 2008, 18:30
Ім'я: Занін Сергійко Миколайкович
Авто: Mitsubishi L 200 на звіско Буцефал
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: Грязевий вулкан.

Повідомлення автобат »

Що, Макс, уже велик навостряешь?
Умейте пить, умейте жить и все от жизни брать. Ведь все равно, друзья мои придется помирать
Аватар користувача
Vlodko
Повідомлень: 86
З нами з: 04 вересня 2007, 08:54
Ім'я: Володимир
Авто: UAZ Patrijot дзелений
Звідки: Івано-Франківськ
Контактна інформація:

Re: Грязевий вулкан.

Повідомлення Vlodko »

Всім вітання! Хочу продовжити тему трьох водоспадів, але наразі, як недоспівану пісню... Цієї неділі спроба №2 в зворотньому напрямку, Бухтівецький водоспад і напрямок Манява. Перша дорога по мапі, що виходить на хребет, тільки піший туризм (мапи застарілі і дурять). Після спілкування з місцевими нам дали нове "туда", але там не їздять, ми не повірили, а можна було... . До середини підйому все було ніби гаразд, але чим вище тим ставало гавнолінніше, дна колеса не чують, каміння також. Підйом на лебідці. Десь за годину чи дві підійшли місцеві переконатись наскільки мииии, не знаю яке слово правильно підібрати. Ну і побачивши що ми повзем потішили, за поворотом трактор втопився, це нам допомогло. Повернули назад. Правда з нами не було Юрилева, він боровся в пісочниці і недарма,1ше місце. Тепер остання пунктирна лінія залишилась до перевірки- на БОЙКИ. Якщо і це не вдасться, то все одно пробємось. Хочемо похвалитись, нас стає більше і дуже гідні хлопці, катаються давно тільки кожен сам по собі. За зиму думаю згуртуємось.
Ну і кілька знимок з поїздки, а роліки додамо після монтажу.


http://picasaweb.google.com.ua/Vlodko83 ... directlink
Und der Weg lohnt sich...
Аватар користувача
Volodymyr
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Засновник Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 6941
З нами з: 28 серпня 2002, 16:56
Ім'я: Володимир
Авто: Toyota Land Cruiser 60 (HJ60LG-KW•1982), 33x12.5xR15
Звідки: Ukraine, Lviv
Контактна інформація:

Re: Грязевий вулкан.

Повідомлення Volodymyr »

Vlodko писав:Ну і кілька знимок з поїздки, а роліки додамо після монтажу.
Як завжди гарні та ЦІКАВІ світлини ;)
[О]=TOYOTA=[О] ランドクルーザー
Відповісти