зламався ноут

Обговорення всіх питань пов'язаних і не пов’язаних з темою 4х4
Правила форуму
Будь-яка комерційна діяльність тільки в Куплю-продам
Аватар користувача
robosol
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 2244
З нами з: 17 грудня 2009, 15:56
Ім'я: Андрій
Авто: LR Discovery
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: зламався ноут

Повідомлення robosol »

bugan писав:Лінекс кращий за віндовс, але він складніший в користувавнні :?
перефразую анекдот
- чим кращий?
- чим віндовс
:lol:
Аватар користувача
bugan
Повідомлень: 1403
З нами з: 02 червня 2015, 14:58
Ім'я: Andriy
Авто: УАЗ 3151 і ВАЗ 21093
Звідки: Lviv
Контактна інформація:

Re: зламався ноут

Повідомлення bugan »

robosol писав:
bugan писав:Лінекс кращий за віндовс, але він складніший в користувавнні :?
перефразую анекдот
- чим кращий?
- чим віндовс
:lol:
Вірусів нема і він зручний для програмування
але є свої мінуси:
там багато програм не працює
Ігри не йдуть
Востаннє редагувалось 29 лютого 2016, 22:19 користувачем bugan, всього редагувалось 1 раз.
Під сидячий зад долар не засунеш.
Аватар користувача
robosol
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 2244
З нами з: 17 грудня 2009, 15:56
Ім'я: Андрій
Авто: LR Discovery
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: зламався ноут

Повідомлення robosol »

Хто кого: Windows vs Linux
Існує ще один поширений міф: Альтернативою Windows є Linux, який поширюється безкоштовно, і дозволить нам сильно заощадити на ліцензіях при збереженні функціональності.

Давайте розберемося.
Linux - це дійсно вільно розповсюджується для серверів і робочих станцій, з пакетом програм, в значній мірі заміняє платне ПО: в ньому є OpenOffice, який замінює MS Office і повністю з ним сумісний, є пакет GIMP, який замінює Photoshop, і тд. Тобто, здавалося б, це надійна і безкоштовна альтернатива windows-систем.

Однак, якщо ми подивимося на можливість використання Linux в корпоративному середовищі, то нам доведеться враховувати наступні фактори:

1. На жаль, на Linux не існує аналогів багатьох поширених корпоративних управлінських систем. Тобто, не існує 1C під Linux, так само як і Navision, Parus і інших систем, використовуваних в корпоративному секторі. Іншими словами, якщо Ваша компанія використовує щось крім Word і Excel, Вам не вдасться використовувати "безкоштовний" Linux.

2. У windows-мережах є ряд речей, які відсутні в Linux-системах або працюють там не настільки зручно. Так, служба каталогів Active Directory Windows з підтримкою багатодоменному і Многосайтовий дуже зручна і функціональна при побудові великих територіально-розподілених мереж. Поштова служба Exchange є надійним і гнучким рішенням для корпоративної пошти, інтегрування в корпоративну середу і дає великі можливості для колективної роботи. І багато інших речей, які дозволяють вирішувати завдання різного ступеня складності.

3. На даний момент стабільність Windows не є міфом. Це дійсно дуже стабільна, функціональна середовище, і багато в чому більш зручна, ніж Linux.

4. Досить важливим фактором при переході на Linux-систему є відмінності в інтерфейсі. Там все виглядає інакше. Не гірше і не краще, просто по-іншому. Тому треба бути готовим до того, що помітне час потрібно витратити на перенавчання персоналу на нові програми, що у випадку з людьми похилого віку може виявитися дуже непростим завданням.

5. Ми не дарма називаємо Linux "безкоштовним" в лапках. Те, що дистрибутив Linux безкоштовний - це факт. Однак також фактом є, що обслуговування комп'ютерної мережі, повністю побудованої на Linux, буде вище, ніж Windows-мережі. І ось чому:

Грамотних Linux-адміністраторів, на жаль, на порядок менше, ніж windows-адмінів. Як і з windows-системами, тисячі молодих людей, пару раз поставили Linux вважають себе профі, однак навряд чи слід робити ставку на таких "фахівців". Справжніх же профі дуже небагато, і вони, швидше за все, не захочуть, щоб їх смикали користувачі з їх "дрібними" проблемами на кшталт недрукованих принтера.
Оскільки фахівців з Linux менше, "вартість" їх вище. Це легко визначити з оголошень на job.ru або порівнявши ціни на ІТ аутсорсинг.
Додайте витрати на перенавчання ваших співробітників для роботи з Linux, адаптацію ПЗ, яке у Вас вже є, і витрати легко перевищать витрати на покупку ліцензій від Майкрософт. Адже під Linux не працюватимуть ні макроси, написані в Excel, ні більшість програм, рекламованих в інтернеті.
Таким чином, говорити про "безкоштовність" Linux можна тільки в контексті покупки. Якщо ж порівнювати вартість експлуатації Linux і Windows, яка для комп'ютерів і серверів розраховується виходячи з трирічного терміну, то економія буде прагнути до нуля. Іншими словами, Windows-система швидше за все обійдеться Вам в ті ж гроші, що і "безкоштовний" Linux, незважаючи на вартість ліцензій.

І що ж, Linux гірше Windows?
Ні. Linux - чудова операційна система, стійка, надійна, дуже фукнціонального. Просто в нинішньому вигляді вона має певну сферу примирення. Її можна рекомендувати в якості домашньої операційки для "просунутих користувачів", в ситуаціях окремий-стоїть терміналу, веб-сервера або брандмауера. До речі, наш веб-сервер, з якого Ви читаєте цей сайт, функціонує на базі Linux. І добре дає собі раду.

Що використовувати - вирішувати тільки Вам. Ми, зі свого боку, лише висловили точку зору фахівців, не перший десяток років працюють в даній області.

easy-tech
Аватар користувача
robosol
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 2244
З нами з: 17 грудня 2009, 15:56
Ім'я: Андрій
Авто: LR Discovery
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: зламався ноут

Повідомлення robosol »

bugan писав:Вірусів нема і він зручний для програмування
не сміши, не йдемо далеко, вікі: Список комп'ютерних вірусів та хробаків під Linux
думаєш це повний список?
вірус це програма, лінукс також. програми пишут програмісти, чому не має бути програми яка називається вірус для іншої програми яка називається операційна система?
bugan писав: він зручний для програмування
не гони, на форумі купа програмістів. програмують не в осі а в середовищі розробки.

можна писати цілі трактати про лінух. і я немаю нічого проти лінукса!
але яку долю ринка займає лінукс? і скільки пк працює під ос віндовс? отже людей не цікавить мега крутість лінукса з "відсутнімі вірусами" і "зручністю програмування" якщо там не йдуть улюблені програми і ігри.
про запускання улюбленої гри з під скажімо вайн - не будемо згадувати, бо то ще ті
збочення.
Аватар користувача
bugan
Повідомлень: 1403
З нами з: 02 червня 2015, 14:58
Ім'я: Andriy
Авто: УАЗ 3151 і ВАЗ 21093
Звідки: Lviv
Контактна інформація:

Re: зламався ноут

Повідомлення bugan »

та може якісь віруси і є але їх відсоткове співвідношення дуже мале, ніякі майл ру і т.д. там не залазять
Під сидячий зад долар не засунеш.
Аватар користувача
robosol
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 2244
З нами з: 17 грудня 2009, 15:56
Ім'я: Андрій
Авто: LR Discovery
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: зламався ноут

Повідомлення robosol »

bugan писав:та може якісь віруси і є але їх відсоткове співвідношення дуже мале, ніякі майл ру і т.д. там не залазять
да валом, вбий в гугл запит! і пора прекращать цей флуд.
нічого поганого нема в убунті. точно так само як і в вінді. як і нічого хорошо. і в першій і в другій є купа плюсів і мінусів. тому закінчуй холіварити. бо коли доказують що щось одне є "святіше" над рештою - це вже сектанством попахує! :)
Аватар користувача
pilgrim
Повідомлень: 2298
З нами з: 08 лютого 2010, 13:11
Ім'я: Павел
Авто: Toyota Hilux
Звідки: Львов
Контактна інформація:

Re: зламався ноут

Повідомлення pilgrim »

bugan писав:
robosol писав:лінух має свої "фішки".
Лінекс кращий за віндовс
еще бы ... против диареи только линекс никакого виндовса :lol:

Зображення
2nd Low GO GO GO
-----
http://pilgrim.livejournal.com/
Аватар користувача
krust
Повідомлень: 548
З нами з: 24 жовтня 2013, 21:13
Ім'я: Павлік
Авто: Deep 4WD , SUBARU Legacy
Контактна інформація:

Re: зламався ноут

Повідомлення krust »

Багато тексту.... але до чого тут ОС ..........
Аватар користувача
robosol
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 2244
З нами з: 17 грудня 2009, 15:56
Ім'я: Андрій
Авто: LR Discovery
Звідки: Львів
Контактна інформація:

Re: зламався ноут

Повідомлення robosol »

ні до чого, то флуд :) , не звертай увагу.
Аватар користувача
sp_grind
Повідомлень: 289
З нами з: 24 грудня 2012, 01:52
Ім'я: Саша
Авто: лисапед, LR Discovery 2 td5 1999(sold), LR Discovery 1993(теперь у robosol'a)
Звідки: Львов, Варшава
Контактна інформація:

Re: зламався ноут

Повідомлення sp_grind »

Вау, вот не ожидал у нас тут на форуме такой бурной дискуссии Windows vs Linux))
Ещё и в теме про навернувшийся ноут))
Ну тада и мои 5 копеек.
Как человек, использующий с 2009 года на своих личных компах только Linux (ещё и дистр, который долгое время считался очень не юзер-френдли), ну и как человек, которого очень неплохое знание этой ОС (ядра и юзерспейса, да) кормит по сей день - ответственно заявляю, что конечным пользователям по большому счёту насрать, какая у них операционная система. Всё дело в привычке, и человек работает с тем, к чему привык, и в чём он выполняет поставленное задание, и в чём он gets the work done, и с чем много лет работает Вася из соседней конторы, и потому я с ним без проблем могу обмениваться инфой и не переживать о кросс-платформенной совместимости. Спорить можно вечно, но реально это колышит лишь несколько процентов фанатиков каждой из упомянутых в топике ОС. Обычным же, нормальным людям важен результат. Я не говорю, что это правильно - но так оно устроено, и я с этим давно смирился. И свой выбор сделал.
Аватар користувача
climber
Повідомлень: 479
З нами з: 18 серпня 2013, 06:50
Ім'я: Andy Bosyi
Авто: Hilux 2.5D
Звідки: Lviv
Контактна інформація:

Re: зламався ноут

Повідомлення climber »

лінукс не складніший а певно незвичніший... тим хто хоче лінукс без задир рекомендую макос.
крім того щоб щось порівнювати, треба спочатку віндовз і офіс купити, а тоді хвалити на всі гроші.

P.S. Пункти шановного Робі всі заперечую, але готовий померти за його право їх висловлювати (с).
Аватар користувача
pilgrim
Повідомлень: 2298
З нами з: 08 лютого 2010, 13:11
Ім'я: Павел
Авто: Toyota Hilux
Звідки: Львов
Контактна інформація:

Re: зламався ноут

Повідомлення pilgrim »

bugan писав: він зручний для програмування
и чем же зручниший позвольте полюбопытствовать ? :)
2nd Low GO GO GO
-----
http://pilgrim.livejournal.com/
Аватар користувача
climber
Повідомлень: 479
З нами з: 18 серпня 2013, 06:50
Ім'я: Andy Bosyi
Авто: Hilux 2.5D
Звідки: Lviv
Контактна інформація:

Re: зламався ноут

Повідомлення climber »

pilgrim писав:
bugan писав: він зручний для програмування
и чем же зручниший позвольте полюбопытствовать ? :)
Паша не починай :shock: все одно УАЗ ліпший за віндовз.
max
Член Клубу «Львів 4×4»
Член Клубу «Львів 4×4»
Повідомлень: 1292
З нами з: 31 травня 2011, 18:55
Ім'я: Максим
Авто: паркет Сірко

Re: зламався ноут

Повідомлення max »

маю всьо, всьо шо платне - куплене, одне одне воно не заміняє (нікагда), всім користуюсь і всім давольний, вірусів нема нігде (воопще давно), піс усім :)
Відповісти